Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Administracyjne Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie

Wakacyjna Aktywacja

Utworzono dnia 24.08.2021
  • Wakacyjna Aktywacja to program grantowy z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju- Nasze stowarzyszenie BLIŻEJ MARZEŃ otrzymało grant w kwocie 5 000,00 zł na realizację WAKACYJNEJ PRZYGODY Z KULTURĄ.Całość zadania to 7 350. 00 zł.

Była to dwudniowa wycieczka do Krakowa w ramach, której zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni, Zoo w Krakowie, Wawel i stare miasto.

Legendarny smok wawelski zrobił na naszych dzieciach niesamowite wrażenie

Odwiedziliśmy plac Jana Matejki, gdzie znajduje się słynny pomnik wiktorii grunwaldzkiej, zobaczyliśmy kościół św. Floriana – pierwszy kościół w Krakowie, w którym posługę kapłańską sprawował Jan Paweł II. To również kościół, w którym ślub brali między innymi Stanisław Wyspiański czy Tadeusz Kantor, zobaczyliśmy Barbakan – arcydzieło sztuki obronnej oraz pozostałości murów miejskich na czele z Bramą Floriańską. Pani przewodnik opowiedziała wspaniałą historię, dowiedzieliśmy się kto zdecydował o ich wyburzeniu oraz dlaczego część murów jednak udało się zachować. Spacer ulicą Floriańską – najbardziej reprezentacyjną ulicą Krakowa. Zobaczyliśmy Jamę Michalika – siedzibę pierwszego polskiego kabaretu, dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkał Jan Matejko, gdzie chodził do szkoły, jakim był uczniem, kim byli jego rodzice i wiele więcej... Hejnał z Wieży Mariackiej, był prawdziwym uzupełnieniem naszej wycieczki, dowiedzieliśmy się kim są hejnaliści, ile czasu trwa zmiana hejnalisty, czy na wieży jest toaleta, gdzie jeszcze można usłyszeć hejnał. Zobaczyliśmy najstarszą polską galerię handlową – Sukiennice. Stanieliśmy na miejscu, gdzie Kościuszko przysięgał narodowi  Polskiemu oraz na miejscu, gdzie doszło do Hołdu Pruskiego.Zobaczyliśmy Pałac Biskupi - miejsce, gdzie studiował Karol Wojtyła, gdzie został wyświęcony na kapłana i gdzie mieszkał przez kilkanaście lat zanim zasiadł na Tronie Piotrowym. Tam znajduje się słynne okno papieskie – miejsce, z którego przemawiało do młodzieży trzech papieży podczas wizyt w Krakowie.

Wakacyjna Aktywacja

Utworzono dnia 24.08.2021, 09:49

BIP

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny